چیزی فراتر از حادثه !

Bando . نوشته شده در دسته‌بندی نشده 231 نظرات 6

دیشب ساعت ۱۱ در حادثه ای ناگوار ، اتوبوسی بر اثر برخورد با دو خودرو و یک موتور سیکلت واژگون می شود. این حادثه در نزدیکی سه راه اخند – گله دار و روستای عسکری رخ میدهد.

در این حادثه بیش از ۲۰ نفر زخمی می شوند که حال برخی از آنها وخیم است. باخبر شدن از جزئیات حادثه چیزی به بهتر شدن وضع زندگی ما و آنها نمی کند.. خدا به مجروحین شفا بدهد.

آمبولانس ها را خبر میکنند. در اسرع وقت سر صحنه حاضر میشوند. ۶ آمبولانس می آیند برای بردن مجروحین حادثه.آماری که هولناک بودن وضعیت را فریاد میزند. آنها هرکدام بیش از ظرفیت خوشان ، اشخاص آسیب دیده را منتقل میکنند !

به کجا؟ آنجایی که انتظار میرفت جوابگوی حوادث اینچنینی باشد. آمبولانس ها آژیر زنان پشت سر هم به بیمارستان! منطقه ویژه می روند همراه مجروحین البته.

ساعت ۲۳ شب ! آن موقع شب! ستاره ها هم خواب بودند.. یعنی کسی هم در بیمارستان ۴ تختخوابی !!!! منطقه ویژه هست همراه کلیدهای بیمارستان خواب هزار پادشاه نبیند؟! مسکین! 

مسئولین بیمارستان روبه تکنسین ها : “ما ۶ نفر را هم به زور اینجا جا داده ایم! مجروحین را ببرید جای دیگر! “

عجبا از حال جامعه ی پژشکی! اینجا عسلویه است! منطقه ای استراتژیک . کارگاه کنسرو و لوبیا که نیست. تا تقی به توقی بخورد گاز و گوگرد رفته هوا.. فکر نکنی بغل دریا هستیم بگی با سطل یا بطری نوشابه حریق رو خاموش کنیم عزیز جان.. تراکم جمعیت را که میبینی! حتی شعله ها روی هم خوابیده، نفس میکشند.

یا با مقامات بالا بالا قرار داد دارید هر حادثه بیش از ۵ نفر مجروح نداشته باشیم؟؟! لیست کرده اید حوادث رو؟!

سکانس خیلی جالب این نمایش نامه ی غم برانگیز مستند خیلی مهم اینجاست که بیمارستان نزدیک به این حادثه (بیمارستانی به نام رستمانی پارسیان به فاصله ی ۳۰ کیلومتری در استان هرمزگان) به گفته ی شواهد تاریخی اذهان عمومی اینجا ، از قبول بیمار اورژانسی استان بوشهر خودداری میکنند.. بماند که اینجا آفریقای جنوبی نیست! جان یک عده انسان در خطر است.. هی ! (چندی پیش اهالی شهرستان پارسیان بومی عسلویه شده اند! بومی عسلویه در اشتغال.. بماند ! )

مجروحین را به بیمارستان کنگان و چندی را به بوشهر منتقل میکنند.

حادثه جای خود ، پذیرش این ۲۰ نفر در پایتخت اقتصاد ایران جای سوال داشت و دارد !

و چقد با کیبورد خودم کلنجار بروم این جمله را بنویسد و تا آخرش علامت سوال بگذارد که ” عسلویه با این آوازه به یک بیمارستان مجهز نیاز ندارد؟ ”

در این شرایط به یک بیمارستان مجهز نیاز داریم که بتواند جوابگوی حوادث اورژانسی باشد.

زیاده؟

برچسب‌ها: بیمارستان, عسلویه, حادثه, اورژانس, ۱۱۵, کنگان

بازتاب از سایت

نظرات (6)

 • انس

  |

  واقعا تأسف انگيز و ناراحت كننده است ولي اه وافسوس كه چيزي از دست مابرنمياد اي كاش مسؤلاان بيشتر به فكر مردم اين منطقه باشند

  پاسخ

 • پریناز

  |

  ممنون که به ما هم سر زدید وبلاگ با ارزشی دارید

  پاسخ

 • آرامش شب

  |

  سلام
  الله ایشافی المجروحین وایجیر الجمیع من هل حوادث
  مشکور ع نقل الخبر

  پاسخ

 • شهاب

  |

  خیلی ناراحت کننده است
  کمبود ها و اجحاف در حق مردم همیشه هست
  اما ان بزرگانی که نمایندگی مردم را قبول کردن کجا هستند
  چرا شوراهای ما اقدام خاصی انجام نمی دهند
  🙁

  پاسخ

 • zoobar2020

  |

  سلام وب خوبی داری به ما هم سر بزن پشیمون نمیشی

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

روستای بندو در جنوب کشور و در استان بوشهر و هم مرز با استان هرمزگان واقع شده است. جمعیت این روستا بیش از 700 نفر می باشد که همه ی ساکنین آن به زبان عربی صحبت می کنند.
این سایت برای معرفی داشته های روستا و شهرستان عسلویه ، انتشار اخبار و فعالیت های جوانان این منطقه راه اندازی شده است.
از افتخارات سایت به کسب رتبه برتر در جشنواره ملی جوان ایرانی می توان اشاره کرد.