درد دل یک جوان/ چرا زمین مسکونی به ما نمی دهند؟!

Bando . نوشته شده در دسته‌بندی نشده 209 نظرات 5

آنچه بگندد را نمک زنند …

روستای بندو آخرین روستای شهرستان کنگان باجمعیت ۶۵۰ نفر هر سال در حال بزرگ شدن است و با افزایش جمعیت احتیاج به زمین مسکونی دغدغه جوانان روستا شده که سالهاست با رفت و آمد جوانان به شهرستان کنگان که دوری راه را تحمل کرده ولی به بهانه های واهی آنها را از داشتن یک سقف دلسرد و نا امید کرده که چندی پیش بنیاد مسکن بعد از شکایت جوانان اعلام کرده که واگذاری به علت شکایت سه چهار سال دیگر عقب می افتد !

http://s3.picofile.com/file/7529285806/%D9%85%D8%B3%DA%A9%D9%86_%D8%A8%D9%86%D8%AF%D9%88_1_.jpg

مطلب فوق ارسالی یکی از جوانان روستاست که همانطور که معلوم است از عدم همکاری ادارات مربوطه شکایت دارد. از تلاش بی نتیجه ی جوانان روستا که سعی هرکدام از آنها که درخواست زمین مسکونی از بنیاد مسکن کرده، به در بسته خورده و هم اکنون چاره ای جز ارسال این مطلب به وبلاگ نداشته است. در یاد داشت خود تاکید کرده بتاخیر افتادن اعطای زمین مسکونی که از وظایف دولت بوده، به دلایل بسیار بسیار واهی و غیر منطقی مانند ” شکایت یا اعتراض چند جوان از روستا از وضع موجود” که با مخالفت ادارات مواجه میشوند و اعطای این زمینها به جوانان که هر روز محرومتر از دیروز میشوند را به تعویق انداخته است.

http://s1.picofile.com/file/7529286448/%D9%85%D8%B3%DA%A9%D9%86_%D8%A8%D9%86%D8%AF%D9%88_2_.jpg

قطعا این بهانه هیچگاه دلیل به تعویق افتادن این امر نمی شود. با اعتراض یا مخالفت چند جوان نباید کارهای یک اداره به تعویق بیفتد. چرا که شاید عامه اینطور فکر کنند که چقدر ادارات متزلزل و شکننده هستند که نه به قانون عمل میکنند بلکه به قیل و قال این و آن.

این مشکل به چند سال پیش برمیگردد وقتی بنا به مصوبات دولت(یا مجلس) زمینهای اطراف روستا را برای جوانان یا مستحقین تقسیم کردند. هرکدام از واجدین شرایط قطعه زمینی حدودا ۲۵ *۱۵ داده شد.

ولی از آن سال به بعد به جوانان بیچاره!! جایی داده نمیشود تا زندگی خودشان را با آسایش و آرامش خاطر بگذرانند.

این جوان ناراضی میگوید :

اخیرا به خاطر شکایت چند جوان از بنیاد مسکن شهرستان کنگان ، این اداره واگذاری زمین را متوقف کرده است. و نمیدانیم تا کی این بازیها ادامه خواهد یافت. اینجا ما به تنگ آمده ایم. حتی جوانانی داریم که حالا پدر شده اند و بچه هایشان راه مدرسه را بلد شدند. ولی زمین به آنها واگذار نشده . هیچ کس به قول خود عمل نمی کند.

جوانان ما در خانه های پدری زندگی میکنند.

جدیدا این اداره اذعان داشته که دیگر زمین ندارد. و لازم است از “امور اراضی” زمین بگیرد که این کار چندین سال به طول خواهد انجامید.

امیدواریم مسئولین عزیز دردهای ما را بشنوند و لمس کنند. از آنها میخواهیم مشکل را حل نمایند. تا کارها و اهدافشان باعث مشکلات و معضلات بیشتری برای ما نشوند.

برچسب‌ها: بنیاد مسکن, کنگان, بندو, مسکن, زمین, امور اراضی

بازتاب از سایت

نظرات (5)

 • متقاضی زمین

  |

  سلام ممنون از جهت مطلب

  حقیقتش بنیاد مسکن سه چهار ساله زمین جهت واگذاری نداره ولی درخاست نمیده از منابع طبیعی تا بهش زمین بدن
  هر بار طی این چند سال رفتیم کنگان بنیاد میگفتن باید براتون درخواست زمین بدیم
  نمیدونم این درخواست کردن چند سال طول میکشه یا منابع طبیعی نمیخواد به بنیاد مسکن زمین بده و به بخش خصوصی و شرکتها بفروشه
  واللا هزاران هکتار زمینهای ازاد و ملی اطراف روستا را اگر نمخان به ما بدن پس چه برنامه ای براش دارن

  پاسخ

 • سهیلی

  |

  سلام خوبید شما؟


  سلام. مرسی ممنون آقای سهیلی

  پاسخ

 • احمد

  |

  سلام.حال شما چطوره آقا عبدالصمد؟امیدوارم هم شما و هم بقیه اهالی روستاتون خوب باشه.یه خواهش ودرخواستی از شما داشتم. اگر امکانش هست چندتا عکس از روستا تون ویا از شهر های کنگان و عسلویه به ایمیلم بفرستی .چون می خوام در مورد روستاتون و شهرهای کنگان و عسلویه در وبلاگم مطلب بنویسم. از همکاری شما ممنونم.

  ahmt@yahoo.com
  دوستدار شما احمد از اهواز. مع تحیاتی-صدیقکم و اخیکم من مدینه الاهواز-محافظه خوزستان


  سلام. تشکر دوست عزیز.
  چشم میفرستم

  پاسخ

 • شیرین

  |

  سلام اینا عکسای روستاتونه؟


  سلام. آره خونه های نوساز هستن.

  پاسخ

 • بغض فلوت

  |

  سلام. دوست عزیزم این مشکلات همنطوری که داریم می بینیم حل شدنی نیستند می دونی بابت چی؟ بابت اینکه کسی اهمیت قائل نیست !!!۱
  با مطلب دهکده ساحلی بچه های نفتی بروزم.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

روستای بندو در جنوب کشور و در استان بوشهر و هم مرز با استان هرمزگان واقع شده است. جمعیت این روستا بیش از 700 نفر می باشد که همه ی ساکنین آن به زبان عربی صحبت می کنند.
این سایت برای معرفی داشته های روستا و شهرستان عسلویه ، انتشار اخبار و فعالیت های جوانان این منطقه راه اندازی شده است.
از افتخارات سایت به کسب رتبه برتر در جشنواره ملی جوان ایرانی می توان اشاره کرد.