تبدیل شدن بیمارستان عسلویه به یک معما !

Bando . نوشته شده در دسته‌بندی نشده 199 نظرات 7

http://ts4.mm.bing.net/th?id=H.4940540435038995&pid=1.9


غریبه که به منطقه ی ما پا میگذارد ، با کوله باری از تصورات پیشین از عسلویه پایتخت اقتصادی ایران ، خود را در یک منطقه ی صنعتی و شلوغ می بیند که در نظر یک فرد تحصیل کرده و “انسان” ! نیازمند بسیاری از تغییرات است که شاید هنوز خیلی از آنها نه عملی شده است و نه حتی در برنامه ها جایی داشته باشد!

آن مسافر تازه از راه رسیده ی غریب ، با خبرهایی که روزانه به گوشش می خورد فکر آنچنانی درمورد عسلویه می کند. بعضی ها بر این باورند که مردم عسلویه به دلیل وجود شرکت های نفت و گاز و ایجاد اشتغال! در بهشت هستند .

تصوری که به احترام معتقد به آن ، فقط به آن گوش میدهیم! تصوری که بسیار دور از واقعیت است. کسانی فکر می کنند مردم عسلویه روی فرشی از طلا ، خیابان هایی از پول رفت و آمد می کنند!

ولی بسیاری از موارد موجود در عسلویه این تصورها را به شدت رد می کند.

مردمی قانع و کم توقع و مهربان! این خصلت ما جنوبیهاست! اوایل ورود شرکت ها ، بومی های شهرستان عسلویه با آغوشی باز پذیرای دولتی ها و نفتی ها بودند. مزارع و خانه هایشان را برای پیشرفت کشوری که در آن زندگی میکنیم،  دادند. آن اعتماد چقدر می ارزد؟؟؟!! صداقت مردم کجای توجه مسئولین است؟؟!

بعد از سال ۱۳۷۷ عزیزان زیادی را در جاده های شلوغ منطقه از دست دادیم. کسانی که دلیل مرگشان ترافیک بالای جاده های منطقه بود و هست.کسانی که دیگر میان ما نیستند. سالهای قبل از آن ، زندگی بسیار آرام تر از این بود ،  چه کسی جوابگوست؟! 

از اینها که بگذریم ، با این همه ناملایمات برخی مسئولین، مردم ما هنوز مانند یک شهروند کشوری بدون نفت و گاز و پسته و فرش و زعفران و… زندگی گذرانده اند.


هنوز به مسائل بهداشتی توجهی نشده است. در اثبات این ادعا بیمارستان تامین اجتماعی را می توان مثال زد. قریب به یک دهه است که مردم به وعده های مسئولین دل خوش کرده اند! حرفهای خشک و خالی که بسیار خطرناک هستند. از این جهت که این کارهای مسئولین عزیز ما ! باعث بی اعتمادی به خود و هم نوعان خودشان می شوند. آخر کدامین همشهری در عسلویه به حرفهای مسئولی در مورد بیمارستان اعتماد خواهد کرد؟! 

نمی دانم ۷۰ من کاغذ – یا ۷۰ گیگابایت فضای مجازی – می تواند خستگی مردم را منصفانه بدون کم کاستی نشان دهد یا نه!


برچسب‌ها: تامین اجتماعی, عسلویه, شهرستان عسلویه, بیمارستان

بازتاب از سایت

نظرات (7)

 • ♥ Z ♥

  |

  سلام ب شما
  من اصن اين بيمارستانتون يادم مياد خندم ميگيره والا!
  مردم تو كشوراي ديگه برج چند هزار متري رو در عرض يكي ۲ماه ميسازن اون وخ مردم اينجا براي ساخت يه بيمارستان……………لا اله الا الله!!!!!!

  اومديم يادي از لينكاي قديميمون بكنيم ديگه 😉

  پاسخ

 • ▄.▄.▄.▄.▄.▄∀ℎ ℜ∀☡ ▄.▄.▄.▄.▄.▄

  |

  شما خودت نظراي منو تاييد ميكني اونوخ نميذاري من واس شما رو تاييد كنم
  آخه انصافه 🙁

  پاسخ

 • YOUSEF

  |

  لا اشبع الله بطونهم . . .

  نحن بافعالنا صیرناهم ظلماء . . . الناس هم الذین یصنعنون الجبابره و الظلمه .

  نحن ساکتین و هم یستفیدون من هذا السکوت .

  پاسخ

 • پیام زبار

  |

  معمای بیمارستان عسلویه در پارازیت پیام

  به روزم

  پاسخ

 • ∀ℎ ℜ∀☡

  |

  سلام داداش جنوبي
  از آستارا تصوير دارم… دوس داشتي بيا 🙂

  پاسخ

 • سحر

  |

  سلام خسته نباشی وبت واقعا عالی هستش

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

روستای بندو در جنوب کشور و در استان بوشهر و هم مرز با استان هرمزگان واقع شده است. جمعیت این روستا بیش از 700 نفر می باشد که همه ی ساکنین آن به زبان عربی صحبت می کنند.
این سایت برای معرفی داشته های روستا و شهرستان عسلویه ، انتشار اخبار و فعالیت های جوانان این منطقه راه اندازی شده است.
از افتخارات سایت به کسب رتبه برتر در جشنواره ملی جوان ایرانی می توان اشاره کرد.