همایش زیست محیطی در همسایگی عسلویه ! / چرا آلودگی عسلویه بحرانی ملی نمی شود؟ [ویدئو]

همایش زیست محیطی در همسایگی عسلویه ! / چرا آلودگی عسلویه بحرانی ملی نمی شود؟ [ویدئو]

Bando . نوشته شده در خبر 1492 1 نظر

همایش محیط طیست با حضور معاونان و مشاوران ارشد سازمان محیط زیست کشور در پارسیان برگزار شد. این همایش با پیگیری های ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد پارسیان و انجمن های مردمی این شهرستان در سالن تندگویان برگزار گردید .

 

شهرستان پارسیان همسایه جنوب شرقی شهرستان عسلویه پایتخت اقتصادی ایران می باشد که با توجه خاصی خطرات و معضلات آلودگی های ناتج از صنعت در عسلویه را دنبال می کند. این همایش با حضور مدیران کل محیط زیست دو استان هرمزگان و بوشهر ، محمد دروش معاونت سازمان حفاظت محیط زیست ، مهناز مظاهری معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست ، سعید متصدی معاون محیط زیست انسانی سازمان محیط زیست ، دکتر نصوری ریاست دانشگاه آزاد واحد پارسیان ، جوانان فعال در انجمن های مردم نهاد عسلویه و پارسیان ، مسئولین شهرستان پارسیان و جمعی از دوستداران محیط زیست برگزار شد.

 

ناصر بوهندی به نمایندگی از شهرستان عسلویه در این همایش از دغدغه ها و مشکلات شهرستان در بحث آلودگی چند موردی را بیان نمود. بوهندی با این سوال که چرا با وجود حضور خانم دکتر ابتکار در ارومیه و اصفهان برای حل مشکل دریاچه ارومیه و زاینده رود ؛ به عسلویه نمی آید ؟ از حضور نیافتن مسئولین محیط زیستی کشور در عسلویه انتقاد کرد.

بوهندی در ادامه گفت : ما (عسلویه) در خانه هایمان انواع بیماری ها را داریم . سرطان و آسم دامنگیر اکثر اهالی شهرستان عسلویه است . مردم پارسیان بیشتر از دیگران مارا درک می کنند چراکه بیمارستان رستمانی پارسیان پذیرای بیماران شهرستان عسلویه است ! بیمارستانی به آن صورت در عسلویه وجود ندارد.

 

بوهندی با اشاره به حجم آلودگی در عسلویه و طبیعت بکر و نادر پارک ملی دریایی نایبند ازدیاد نیروی محیط زیست شهرستان عسلویه را حق شهرستان دانست چراکه تا این لحظه یک نفر در محیط زیست مشغول به خدمت است و جالب اینجاست که عسلویه با آن آوازه اش اداره محیط زیست ندارد!

ناصر بوهندی مشاور فرماندار عسلویه در امور جوانان ادامه داد : بیمه کسانی که بیمار می شوند پرداخت نمی شود ! صنعت نفت که باعث این بیماری ها می باشد خسارت نمی دهد !

مهندس درويش : یادم می آید در كودكي با پدر و مادرم از درياچه پريشان فارس بازديد كردم درياچه ای چشم نواز با پرندگان و مرغاني زيبا ، اما اكنون اين درياچه خشك شده و پدر و مادر من هم فوت كرده اند. ما طبیعت رو از دست دادیم و حالا از غم از دست دادنش متوجه شدیم که چه فاجعه ای دارد اتفاق می افتد!

درویش ادامه داد : من به شما قول می دهم به عنوان فعال محیط زیست قدیمی و مسئول جدید صدای شمارو تا عالی ترین سطح برسونم . و اگر این اتفاق بیفتد و اعتماد مردم برگردد میتونیم با داشتن مردمی توانمند و آگاه و به این ترتیب دولت کوچک با پشتوانه ملت بزرگ می تواند بسیاری از مشکلات رو حل کند.

دلشب مدیر کل حفاظت محیط زیست نیز گفت : در دهه اخیر خصوصا اجحاف بزرگی در حق  پارک ملی دریایی نایبندشد و  در تصرف ارگان های دولتی قرار گرفت . دلشب ادامه داد : قصد ذداریم در جزیره خارگ چند راس آهو رهاسازی کنیم.

دکتر نصوری ریاست دانشگاه آزاد واحد پارسیان گفت : صنایع انرژی بر باید از اینجا برداشته شود. چرا این شرکت ها مثلا در فیروز آباد ساخته نشوند؟

قاسمی شورای شهر کوشکنار گفت : شرکت های انرژی بر در کنار مناطق مسکونی چه توجیهی دارد ؟

دکتر سعید متصدی معاون محیط زیست انسانی سازمان به پتروشیمی های عسلویه و ماهشهر اشاره کرد و گفت جدیدا نامه ای از طرف وزیر نفت شرکت های مستقر در عسلویه ماهشهر و خارگ رو ملزم به رعایت مسائل زیست محیطی از جمله آلودگی خاک و هوا می کند .

زارعی شورای اسلامی روستای بندو نیز در این همایش حاضر بود .

 

 

در ادامه سخنان ناصر بوهندی نماینده شهرستان عسلویه در این همایش را مشاهده می کنید (ویدئو)

 

 


 

نظرات (1)

دیدگاهتان را بنویسید

روستای بندو در جنوب کشور و در استان بوشهر و هم مرز با استان هرمزگان واقع شده است. جمعیت این روستا بیش از 700 نفر می باشد که همه ی ساکنین آن به زبان عربی صحبت می کنند.
این سایت برای معرفی داشته های روستا و شهرستان عسلویه ، انتشار اخبار و فعالیت های جوانان این منطقه راه اندازی شده است.
از افتخارات سایت به کسب رتبه برتر در جشنواره ملی جوان ایرانی می توان اشاره کرد.