طرح ۱۰۰۰ امضا – طرحی که تو ذهنمه / نظر بدید ..

Bando . نوشته شده در دسته‌بندی نشده 398 نظرات 30

در کنکور سراسری از دیگر دانش آموزان و رقبای جای جای ایران عقب نیستند. دانش آموزانی که در بین آنها مخترع با افکار باز و فعالانی برای پیشرفت این منطقه به وفور پیدا می شود. حتی در مدارس مناطق دیگر کشور هم از آن دسته از دانش آموزانی هستند که مقام های برتر درسی مدرسه خود را کسب کردند. در استان هرمزگان که در مجاورت ما قرار دارد بچه های ما در مدارس دولتی و غیر دولتی از بچه های موفق و کار آمد هستند.

این دانش آموزان که در مجاورت بزرگتیرن میدان گاز جهان به سر می برند هیچ موقع از این نعمت همسایگی با این میدان خدادای بهره نگرفتند. یادم می آید سال ۸۴ جشنواره ای برای دانش آموزان ممتاز بخش برگزار شد و به هریک از دانش آموزان یک تخت پتو دادند !  در آن زمان توجهی گرچه در حد اپسیلون می شد و در میان مردم خبرهای خوبی نقل می شد. والدین بچه ها امیدوارانه می گفتند که مجاورت با پر درآمد ترین منطقه اقتصادی کشور برای دانش آموزان خوش یمن است. حتی کسانی هستند که خاطره ی سال های نخست فعالیت منطقه ویژه را با خوشی یاد می کنند. این مردمی که در میان آلودگی منطقه ی عسلویه زندگی می کنند.

پنج سال اخیر اما در بخش عسلویه مواردی دیده شد که هیج کس از ما دوست ندارد اتفاق بیفتد. فرق نمی کند برای دانش آموزی از اینجا یا کسی که در طبس زدگی می کند یا آن یکی که در اردبیل است. مواردی که فکر کردن به آنها تاسف به همراه دارد.

در بعضی اتفاقات ، فاجعه آنقدر عمیق است که شاید نتوانیم آنچنان که باید و شاید شرح دهیم!! در یکی از آنها پدری که سالها مدیر مدرسه دبیرستان بود بعد از برکنار شدنش و جایگزینی یکی دیگر در این منصب پسر خودش را به مدرسه دیگری فرستاد. نه دعوای شخصی با مدیر آنجا داشت و نه پدر کشتگی! فقط به این باور رسیده بود که دیگر پسرش در آن دبیرستان نمی تواند به جایی برسد. هرچقدر که خودش بخواهد.

در ایام مدرسه یادم می آید بهترین نمره را در درس رایانه کسب می کردم. برای المپیاد رایانه ثبت نام کردم اما در آن مدرسه کسی المپیاد را دنبال نکرد و بعدها فهمیدم که مدتهاست از تاریخ المپیاد گذشته است!!!

و ده ها موردی از این قبیل که شاید برای تک تک افراد جامعه ی ما اتفاق افتاده و روزانه با آنها برخورد می کنیم..

 صدها دانش آموز روزانه به مدارسی از این قبیل می روند و درس می خوانند. تصورش را بکنید در این گونه مدارس چطور می توان پنج سال بعد دانشجویی قوی و کار آمد داشت. چطور می توان به فکر افراد جامعه ی فردا بود!؟ چطور خوراک انسانی شرکتهای عظیم اینجا با تربیت فلان مدرسه پیشرفت داشته باشد. چطور می توان آینده ای برای اینجا ترسیم کرد وقتی رشته های ریاضی در مدارس اینجا تدریس نشود. چطور می توان به این دانش آموزان امیدوار بود وقتی معلم اول ابتدایی آنقدر با دانش آموز فاصله سنی داشته باشد و نخواهد به مشکل بر بخورد!

به نظر من این موارد تلاش والدین و مسئولین و تک تک ما افراد جامعه را می طلبد.

در این موقع  که ما در بزرگترین قطب اقتصادی ایران هستیم نباید دانش آموزی محروم داشته باشیم.

پس در طرح رفع محرومیت از دانش آموزان اینجا با ما باشید.

این طرح که با مشارکت دوستان و جمعی از دانش آموزان است. قرار است بخشی از مشکلات دانش آموز اینجا را بازگو کند. به مواردی اشاره کند که نیاز مبرم به حل آن دارد. می خواهیم مشکلات دانش آموزان اینجا را بنویسیم و با جمع آوری ۱۰۰۰ امضا از اینترنت ، به این گونه مشکلات که سد راه دانش آموزان است اعتراض نماییم و به کسانی که به این قشر از جامعه اهمیت می دهند نشان دهیم و بگوییم که این مسائل نیاز به رفع دارند. به کسانی که به آنها ربط دارد گوشزد کنیم که دانش آموز نیاز به حمایت همه جانبه دارد.

شما هم حمایت کنید.

این طرح در پنج مرحله  است.

در مرحله اول :

این مطلب به مدت یک هفته در این بخش از وبلاگ می ماند و از شما دنبال کنندگان عزیز وبلاگ می خواهیم که هر نظر و ایده ای که بتواند خواسته های ما را به تعداد بیشتری از مردم برساند بنویسید. بگویید چطور می توان به دانش آموزان کمک کرد و اعتراض خود را به مسئولین نشان داد؟!

در این مرحله ایمیلی برای فرستادن ایده ها و نظرات اختصاص می یابد و همچنین شماره همراهی برای فرستادن اس ام اس از دوستان گذاشته می شود. برای ارتباط بیشتر هم صفحه ی این طرح در فیسبوک افتتاح می شود. از شبکه های اجتماعی دیگر هم استفاده خواهیم کرد. از وی ویو گرفته تا فرندفا و… . تا بتوانید نظرات خودتان را به ما برسانید.

از ایمیل هم استفاده خواهیم کرد اخبار طرح را هم از طریق ایمیل به شما خواهیم فرستاد. برای این بخش هم به امید خدا بیش از ۲۰۰۰ ایمیل جمع آوری می شود تا طرح ما وسیع تر شود.

این مرحله ۷ روز در این بخش از وبلاگ می ماند و منتظر ایده هایی خواهیم ماند که بتواند ما را بیشتر کمک کند. ایده ای که فکر می کنید به ما کمک می کند. خواسته های دانش آموز را به مسئولین برساند. برای ما در قالب نظر یا ایمیل یا پیامک ارسال کنید. در فیسبوک و وی ویو و فرندفا ما را همراهی کنید.

مرحله دوم طرح ۱۰۰۰ امضا – رفع نواقص طرح

بعد از اینکه ایده ها و افکار شما به ما رسید. روی تک تک آنها فکر خواهیم کرد که چه بسا کمک زیادی به ما بکند. همه ی ایمیلها و پیامکها و نظرات خوانندگان و شما عزیزان را خواهیم خواند. بعد از مرحله اول با ایده های شما عزیزان طرح ۱۰۰۰ را کامل تر می کنیم . نظرات شما کمک می کند تا نواقص این طرح برطرف شود.

مدت این مرحله ۱۵ روز است. یعنی ۱۵ روز روی پیشنهادات شما کار خواهیم کرد.

مرحله سوم- جمع آوری امضا

بعد از ۱۵ روز کار کردن روی نظرات و ایده ها ، مرحله سوم یا نسخه کامل شده ی طرح را روی وبلاگ می گذاریم که در آن خواسته ها ، اعتراض ها ، پیشنهادات و ایده هایی برای بهبود کیفیت دانش آموزان و آموزش و پرورش نوشنه شده است. در آن مشکلات را همراه با پیشنهاد حل آن و همینطور بهترین راه حل آن نوشته خواهد شد. همچنین ایده هایی خواهیم نوشت که ما را به بهتر شدن جامعه کمک خواهد کرد. پیشنهاداتی که می توان آنها را در مدارس اینجا به کار بست.

در مرحله سوم به جمع آوری امضا از تمام اقشار جامعه خواهیم پرداخت. دانش آموز یکی از مهمترین اقشار جامعه است پس به همه ربط دارد که مسیر آموزش و تکامل آن چطور باشد.

از همه دوستان در این مرحله برای امضا کردن دعوت می کنیم. از همه ی راه های ممکن  اطلاع رسانی برای دعوت اقشار جامعه استفاده خواهیم کرد. برای امضا کردن باید در زیر این بخش نظر داد.نظر دادن در این بخش به مثابه امضا کردن در این طرح است.

مرحله  چهارم – نشان دادن اعتراض ! – ارسال نامه ی سرگشاده

بعد از مدتی کوتاه که تعداد امضاهای این بخش به ۱۰۰۰ رسیدند ؛ طرح را روی کاغذی نوشته و همه ی مشکلات و ایده ها و پیشنهادات ما به مسئولین را در نامه ای سر گشاده قید خواهیم کرد. این نامه را به مسئولین محل، مسئولین بخش و منطقه و همچنین روئسای اداراتی مانند آموزش و پرورش ، بخشداری ، فرمانداری و مسئولین استانی و همچنین نامه ای را به رئیس جمهور یا رهبر جمهوری اسلامی ایران ارسال خواهیم کرد. این مرحله بعد از جمع آوری ۱۰۰۰ امضا تمام می شود.

مرحله پنجم –  بازتاب !

هریکی از ما طبیعتا این طرح را دنبال کند، مشکلات موجود و خواسته های طرح رابفهمد ، چاره ها یا پیشنهاداتی برای هر کدام از موارد حداقل در ذهن خود مجسم می کند. با خود فکر می کند. خودش را جای دیگران قرار می دهد و فکر حل آن می شود. حتی اگر به جایی نرسد اما تا حدودی فکر خودش را به این موارد مشغول می کند.

این افکار افرادی هستند که روزانه با آنها برخورد می کنی.

اما طبیعی است این موارد به گوش مسولین هم رسده است. هرکدام به اندازه ی مقامی که دارد به مشکلات مردم  فکر کرده است. به فکر خوشحالی خداوند خود و مردم و خودش هم بوده است.

بعد از جمع آوری ۱۰۰۰ امضا این مشکلات و درخواست های طرح را به مسئولین خواهیم فرستاد. به نظرم برای هرکدام از این موارد جواب قانع کننده ای پیدا خواهند کرد به این دلیل که آنها در راس امور قرار دارند. در مرحله ی پنجم وقتی نامه ی سرگشاده را برای مسئولین فرستادیم منتظر جواب آنها خواهیم ماند. منتظر اخباری خواهیم شد که در رابطه با مشکلات دانش آموزان منتشر خواهد شد. ما در اینجا صفحه ای را به این موضوع اختصاص می دهیم . سعی خواهیم کرد هر خبری که به دست ما برسد در این صفحه به نمایش بگذاریم. در مرحله پنجم بازتاب طرح را و همچنین تغییر و تحول ایجاد شده را دنبال خواهیم کرد.

در آخر ..

از همه ی دوستان و عزیزان می خواهیم در این طرح شرکت کنند. ما را همراهی کنند . دوستانی که وبلاگ دارند و احساس می کنند می توانند طیف بیشتری از افراد را جذب طرح کنند از اطلاع رسانی دریغ نکنند. در شبکه های اجتماعی دیگر. در فیسبوک در تویتر . وی ویو ما را همراهی کنید. شماره ای برای پیامک هم در وبلاگ وجود دارد. حتی می توانید برای ما ایمیل ارسال کنید. هر ایده ، پیشنهاد و هر راه حلی که به ما کمک کند. هر فکری که در مورد این طرح به ذهن شما خطور می کند برای ما بفرستید. ما را همراهی کنید.

با تشکر : عبدالصمد محمدی  – شورای دانش آموزی سابق! – مدیر وبلاگ اینجا بندوست!

 

  پیام کوتاهنظر بدهید                           ۰۹۳۸۶۱۷۳۲۸۵              

برامون ایمیل بفرستید                     ainalsadeh@gmail.com 

 صفحه ی من در وی ویو           http://www.viwio.com/sooma 

 

http://s2.picofile.com/file/7135770321/45633121.gif

نظرات (30)

 • جوانی از روستا

  |

  شورای خیارو بصورت قبیله ای زندگی می کنذد!!!!
  بروزیم. امیدوارم به ماسربزنید ما بی درد نمی نالیم. 😥 😥 😥 😥

  پاسخ

 • محمد

  |

  من ۱۰ انگشت مي زنم

  پاسخ

 • مهدی

  |

  سلام

  من بچه عسلویه نیستم …………..

  پس ببخشید کمکی از دستم نمیاد


  سلام دوست عزیز .. قرار نیست فقط بچه های عسلویه تو این طرح شرکت کنن! حتی از خارج از کشور می تونن شرکت کنن! پس شما هم می تونید حضور داشته باشید.. موفق و پایدار باشید.

  پاسخ

 • بنات الرسول

  |

  برادر عزیز سلام
  امیدوارم که خداوند در این طرف خیرخواهانه شما را موفق کند .


  سلام همراه گرامی.. با همکاری شما انشا الله .

  پاسخ

 • س

  |

  سلام داداش خوبی؟؟؟
  چرا قالب وبتو عوض کردی؟؟؟

  پاسخ

 • آزادی قلم(ناخدا)

  |

  سلام طرح جالب و کاملی برای بدست اوردن حقتون است موفق باشید .آپم

  پاسخ

 • خلود

  |

  سلام طرح جالبی بود پس برای بدست آوردنش امیدوارم موفق باشی…

  پاسخ

 • دانشجویان کنگان

  |

  سلام. ما هم به نوبه ی خود از طرح شما حمایت می کنیم. در استان ما بخصوص جنوب استان؛ مسولین آموزش و پرورش توجه کمتری به استعدادها می کنند. باور کنید اگرم کسی از منطقه ی ما به جایی می رسه بخاطر تلاش خودشه نه بخاطر آموزش و پرورش است. وقتی این حرفها رو جلوشون بزنی می گن: آدم اگر بخواد به جایی برسه منتظر شرایط و کمک نمیمونه.
  شرایط جنوب استان برای رسیدن به قله های پیشرفت اگر ۵درصد باشه شرایط یک تهرانی بالای ۸۰ درصد است. شرایط یک بوشهری و برازجونی ۴۰ درصد است. شرایط برای هر جوون جهت پیشرفت لازم و مانند کلید است

  پاسخ

 • علی 19 ساله

  |

  سلام
  طرح شما بسیار کامل و جالب هست. خدا قوت به همه ی بچه های جنوب کشور به خصوص بخش عسلویه
  انجمن اولیا و مربیان از این طرح کجایند؟ چرا از آنها کسی اعتراضی نمی کند؟ مگر آنها وظیفه ندارند مشکلات دانش آموزان را پیگیری کنند؟!
  از همه اولیا و مربیان می خواهم در طرح شما شرکت داشته باشند. برای همه آشکار هست که اونها می توانند کمک زیادی به حل مسائل و مشکلات دانش آموزان کنند.

  پاسخ

 • سوده

  |

  سلام.خوبی؟
  طرح جالبی بنظر میرسه
  الان تمرکز کافی ندارم در موردش نظر بدم.
  فکر خلاقی داری بهت تبریک میگم

  پاسخ

 • جوانی از روستا

  |

  /از فرماندار محترم شهرستان جناب آقای تبرکی . بخشدار محترم بخش عسلویه جناب اقای نادری شورای محترم آخوندی ۰ امام جمعه اهل سنت شهرستان کنگان جناب شیخ جمالی واز مسئول امام جمعه های بخش جناب اقای یوسف ابراهیمی . رئیس شورای بخش آقای علی پلنگی ومعاونت محترم شورای بخش آقای بوهندی کمالی خواهشمند است این نامه را درباب اولین طرح حل مشکل قرار دهند
  خواهش می کنم بروز کنید

  پاسخ

 • رها

  |

  هاااااااااااااا؟
  فقط فهمیدیم بسیار بی مزه بود

  پاسخ

 • رها

  |

  نه جدآ تعریف کن منظورش چی بودههههههههههه 😯


  اون از یه روستای دیگه ای از همین دور و برا و اومده به اینجا. یکی از بچه های همین منطقه ی عسلویه است یکی از جوانان اینجا.
  حرف دلش با مسئولینه که حتی حاضر نیستن یه لحظه به حرف این مردم ساده و بیچاره گوش بدن..

  پاسخ

 • رها

  |

  اوه پس جدی بود
  من فکر کردم جهت مزاح اینو نوشته 😆
  اوکی تنکس

  پاسخ

 • فاطمه ღ♥ღ...تپش قلبم براي تو...ღ♥ღ

  |

  ______♥♥♥♥♥♥♥♥__________♥♥♥♥♥♥
  _______♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥_______♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
  _____♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥____♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
  _____♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥_♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
  _____♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
  ______♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
  _______♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
  _________♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
  ____________♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
  ______________♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
  _________________♥♥♥♥♥♥♥♥♥
  __________________♥♥♥♥♥♥
  ___________________♥♥♥♥
  ___________________♥♥
  __________________♥♥
  _________________♥
  _______________♥
  ____________♥♥
  __________♥♥♥
  _________♥♥♥♥
  _______♥♥♥♥♥♥♥
  _______♥♥♥♥♥♥♥♥
  ________♥♥♥♥♥♥♥♥
  __________♥♥♥♥♥♥♥♥
  ____________♥♥♥♥♥♥♥
  _____________♥♥♥♥♥♥
  _____________♥♥♥♥♥
  ____________♥♥♥♥
  _________♥♥♥
  سلام خوبي چطوري چيكارميكني؟

  بيا بهم سربزن
  بامعرفت كجاييييي؟

  پاسخ

 • محمد محمديان

  |

  درود برشما استاد گرامى.
  ممنون از كمنت،
  وبلاگتان خيلى عالى و بسيار مفيد أست، ومطالطب جالبى دراد… موفق و سربلند باشيد.

  از وبلاگ هاى مارا نيز ديدن فرماييد، ونظر شريفتان ارائه نماييد:

  ۱ ـ وبلاگ آواى سيبه:
  http://www.awayeseebah.blogfa.com/

  2 ـ وبلاگ کوخرد سرزمین شاعران
  http://sarzamineshaeran.blogfa.com/

  پاسخ

 • کودک دل شکسته

  |

  وقتی خواستم زندگی کنم، راهم را بستند.وقتی خواستم ستایش کنم، گفتند خرافات است.وقتی خواستم عاشق شوم گفتند دروغ است.وقتی خواستم گریستن، گفتند دروغ است.وقتی خواستم خندیدن، گفتند دیوانه است.دنیا را نگه دارید، میخواهم پیاده شوم

  دکتر علی شریعتی


  سلام.. ممنون

  پاسخ

 • رها

  |

  سلام واقعآ آدرس وبمو گذاشته بودممممممممممممممم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ 😥 😥
  نمیخوااااااااااااااااااااااااام 😕 😥


  اشکال نداره! بزرگ میشی یادت میره!

  پاسخ

 • پرستو

  |

  سلام… اصلیت پدر و مادر من به روستای کمال آباد در منطقه الموت برمیگرده…۱۰ سال پیش قرار بود برای روستامون یک جاده آسفالت درست کنند چون واقعا مسیرش صعب العبوره ولی الان این کار انجام نشده…بازم شما تو روستاتون مقطع راهنمایی و دبیرستان رو دارید ولی ما فقط مقطع ابتدایی رو داریم… تازه روستای ما یه فروشگاه و یه مرکز درمانی ساده هم نداره!!! باورتون میشه؟؟؟
  خلاصه منم میخوام بگم اگه مسئولین صدام رو میشنون که بعید میدونم فکری به حال ما و بچه های عسلویه بکنن……..


  سلام.
  توی روستا که باشی کسی به فکرت نیست ! چون حتی شهرها هم به امکانات واقعا شهری نرسیدن!!! همیشه باید وقت خودت رو بزاری که فلان جا فلان میخواد غافل از اینکه این وظیفه ی یه شهروند عادی نیست! وظیفه ی مسئولین هست که به فکر این مسائل باشن. ناسلامتی اونا مسئولن! نه؟!
  مرسی که چند خطی برام نوشتی.

  پاسخ

 • دختر خاله

  |

  ممنون که اومدی


  سلام. لطف کردی اومدی اینجا.. بازم سر بزن

  پاسخ

 • samad

  |

  samad karet jalebe

  پاسخ

 • samad

  |

  salam samad karet doroste

  پاسخ

 • yosra

  |

  درود صمد جان
  مثل هميشه برتلاش وموفق
  اميدوارم بخواسته هاي برحق خودتان برسيد.


  سلام یسرا خانوم.. ممنون از حضورت
  انشا الله ..
  موفق و پیروز باشی..

  پاسخ

 • maryam

  |

  سلام ……………………….آقا صمد خیلی با حالی میگم فقط بچه های منطقه ی عسلویه می تونند تو این طرح شرکت کنند بچه های پارسیانی هم می تونند شرکت بکنند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  مرسی


  آره شما هم میتونید شرکت داشته باشید. استقبال می کنیم

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

روستای بندو در جنوب کشور و در استان بوشهر و هم مرز با استان هرمزگان واقع شده است. جمعیت این روستا بیش از 700 نفر می باشد که همه ی ساکنین آن به زبان عربی صحبت می کنند.
این سایت برای معرفی داشته های روستا و شهرستان عسلویه ، انتشار اخبار و فعالیت های جوانان این منطقه راه اندازی شده است.
از افتخارات سایت به کسب رتبه برتر در جشنواره ملی جوان ایرانی می توان اشاره کرد.