شهرستان عسلویه از نبود اینترنت و کتاب خانه های عمومی رنج می برد

Bando . نوشته شده در دسته‌بندی نشده 243 1 نظر

به سختی صفحه ای از یک وبلاگ را باز میکنیم! برای وام ازدواج یک جوان به سختی سایت این طرح بالا می آید. برای اطلاع از روزنامه های داخلی و خارجی که وقایع روز را منتشر میکنند باید ساعت ها منتظر باز شدن صفحه ای باشیم بلکه دوخطی بخوانیم! چیزی که حق مردم است. و همه این نیاز را دارند که از عالم اطراف خود باخبر شوند. در این وقت است که فرهنگ بحث و تبادل نظر ، انتقادهای سازنده و تحمل آراء دیگران در میان مردم عادی منتشر خواهد شد. در نتیجه تعامل با هرکدام از آنها آسان خواهد بود. اتفاق نظر با افراد جامعه ای که از دانش سیاسی و منطق اختلاف آراء برخوردار هستند راحت تر از دیگر جوامع خواهد بود. این فرهنگ و کسب دانش های دیگر به افزایش بیداری عمومی برای پیشرفت وطن منجر خواهد شد.


در این میان راههای رسیدن به کتاب و روزنامه ، سایت های خبری و رسانه ی الکترونیکی با موانع بسیاری مواجه است که مشکلی به نام عقب ماندگی در اطلاعات عمومی و دانش روزمره را به وجود می آورد که از صدها سلاح دیگر خطرناک تر است.

چراکه در جوامع غیر منطقی ، بدون دانش عمومی ، جهل رشد کرده ، فقر فرهنگی و مادی به وجود می آید و زندگی مسالمت آمیز با همنوعان و در نتیجه پیشرفت یک ملت و کشور میسر نخواهد بود. 


از این رو کتابخانه ها ، فرهنگ سراها ، عالم مجازی و اینترنت و کتاب های الکترونیکی می توانند یاری رسان باشند . و در ایجاد یک جامعه ای شاداب و پویا بسیار مثمر ثمر واقع شوند.


در منطقه ی ما هیچ یک از این موارد نه وجود دارند و نه تلاش می شود وجود داشته باشند! موردی که نگرانی ما نسل جوان را چندین برابر کرده است. چطور انتظار دارند جامعه پیشرفت کند ولی امکانات را فراهم نمی کنند؟؟!!!

کتاب خانه ای در شهرستان عسلویه وجود ندارد! چاه مبارک که مرکز بخش است مسئولینش کتاب و خواندن و نوشتن را در آخرین مورد از آخرین لیست خواسته های خود قرار می دهند. تمام هزینه های یک شهر به بنرهای تبریک و تسلیت و خوش آمد به مافوقی که درد مردم را نمی داند اختصاص داده می شود! خیابان های شهر از نان شب یک فقیر و کتاب یک جوان مهمتر است و در آخر همه ی خیابان ها و معابر پر از چاله است و بدون یک چراغ!

آیا این نوع برنامه و طرح ها پیشرفت است؟؟

امید می رود با روی کار آمدن شورای جدید و دولت تدبیر و امید مسائل فرهنگی و جوانان این منطقه در اولویت قرار داده شود چراکه حرف ها ، قول و قرارها ، و حرف های رسانه ای مسئول دیر یا زود به تاریخ می پیوندند و عمل است که مردم آن را یاد خواهند کرد.


از مسئولین منطقه می خواهیم نسبت به ایجاد کتاب خانه و تشویق جوانان به خواندن و نوشتن ، اعطای امکانات اینترنت پرسرعت (مدتهاست درخواست می شود ولی کسی جوابگو نیست!) و سروسامان دادن اینترنت کند تلفن های همراه توجه نشان دهند .


برچسب‌ها: عسلویه, اینترنت, کتابخانه عمومی, روستای بندو

بازتاب از سایت

نظرات (1)

  • بندوی من

    |

    سلام ممنونم از پیگیریهای جنابعالی
    به امید فرداهای بهتر.

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

روستای بندو در جنوب کشور و در استان بوشهر و هم مرز با استان هرمزگان واقع شده است. جمعیت این روستا بیش از 700 نفر می باشد که همه ی ساکنین آن به زبان عربی صحبت می کنند.
این سایت برای معرفی داشته های روستا و شهرستان عسلویه ، انتشار اخبار و فعالیت های جوانان این منطقه راه اندازی شده است.
از افتخارات سایت به کسب رتبه برتر در جشنواره ملی جوان ایرانی می توان اشاره کرد.